Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Hejt Stop!

Wtorek 22 października 2019 brak komentarzy

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wzięli udział w konferencji "Konflikt - adwokat, prokurator czy mediator?", która to z inicjatywy starosty Leszka Bajona, mediatora i policjantki Sylwii Szary, trenera transpersonalnego Edyty Maliczak, adwokata Marty Tetzlaw - Dering oraz prokuratora Adama Grochoły, odbyła się dziś w Collegium Polonicum. 

Postanowiliśmy uświadomić młodzieży, że hejt i mowa nienawiści to powszechny i ogromy obecnie problem – zwłaszcza w sieci, gdzie wielu osobom wydaje się, że są anonimowi i bezkarni. Chcemy uświadomić młodym ludziom, jakie są jego przyczyny, że często są zarówno ofiarami, jak i  - w innych sytuacjach, innego dna, wobec innych osób – sprawcami – i jakie są tego konsekwencje. Każdy z nas wyjaśnił, jak to wygląda z jego punktu widzenia – psychologa, prokuratora, adwokata, mediatora. Młodzież była naprawdę zainteresowana. Mamy nadzieję, że wyszli ze spotkania bogatsi o kilka refleksji. – powiedziała nam pani Mecenas Marta Tetzlaw-Dering.

Prelegenci radzili młodzieży, jak walczyć z hejtem i mową nienawiści czy rozwiązywać różnego rodzaju konflikty, np. za pomocą mediacji. 

Kolejne spotkania z młodzieżą będą miały miejsce 18 listopada i 16 grudnia – również w Collegium Polonicum.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 28 stycznia 2020 16:41:48
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij