Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

Piątek 31 sierpnia 2018 brak komentarzy

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali obywatela Gruzji, który posługiwał się podrobionymi łotewskimi dokumentami. Mężczyzna nie otrzymał w Niemczech ochrony międzynarodowej więc podając się za Łotysza chciał zalegalizować swój pobyt w Niemczech.

Wczoraj rano (30 sierpnia 2018 r.) funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli wjeżdżający do naszego kraju pojazd marki Volkswagen Crafter. Kierowca samochodu oświadczył funkcjonariuszom, że jest obywatelem Łotwy i na dowód tego okazał im łotewski dowód osobisty oraz łotewskie prawo jazdy. Strażnicy graniczni szybko stwierdzili, że dokumenty są w całości podrobione – wykonane na wzór oryginalnych. Podczas składanych wyjaśnień mężczyzna oświadczył, że jest 28-letnim obywatelem Gruzji. Poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych szybko ustalono, że cudzoziemiec złożył w Niemczech wniosek o azyl, który nie został mu przyznany. Mężczyzna aby zalegalizować swój pobyt w Niemczech posługiwał się podrobionymi dokumentami. Gruzin usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy i posługiwania się fałszywymi dokumentami. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W tym roku jest to już 27 podrobiony dowód osobisty, zatrzymany przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

inf.pras NOSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 stycznia 2020 12:23:53
  • imieniny obchodzą:

    Tatiana, Paweł, Miłosz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij