Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Gmina wybuduje nową szkołę w Kunowicach

Piątek 10 stycznia 2020 brak komentarzy

Jak informuje słubicki magistrat w przyszłym roku gmina chce rozpocząć budowę szkoły w Kunowicach. Nowoczesny budynek, w którym oprócz ośmioklasowej szkoły będzie też punkt przedszkolny  pomieści 250 dzieci. Gdyby w przyszłości okazał się za mały będzie go można rozbudować. amy już Jest już gotowa koncepcja

Inwestycja będzie realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, który umożliwi szybszą jej realizację. Ponadto będzie to zabudowa modułowa, z czym wiąże się wiele korzyści. 

Obiekty modułowe są ekologiczne, energooszczędne, wykonane z wysokiej jakości elementów termoizolacyjnych spełniają najsurowsze normy izolacji cieplnej. Co ważne, czas ich budowy jest krótszy o połowę niż w tradycyjnej technologii. Ten aspekt był dla gminy niesamowicie ważny, bo budowa nowej szkoły w Kunowicach wiąże się z koniecznością wyburzenia wcześniej szkoły już istniejącej.

Na czas budowy szkoły dzieci z Kunowic będą musiały  uczęszczać do placówek w Słubicach. Gmina zapewni im dojazd na swój koszt.

Na budowę szkoły gmina potrzebuje ok. 10 mln zł. – Będziemy zabiegać o dofinansowanie z różnych źródeł, m.in. w Ministerstwie Edukacji Narodowej czy u wojewody – zapowiada burmistrz. – Rząd dysponuje programami, które dofinansowują choćby budowę stołówek szkolnych, a takie miejsce w kunowickiej placówce zaplanowaliśmy – dodaje. Oprócz jadalni powstanie też zaplecze kuchenne. W budynku będzie również świetlica, biblioteka, szatnie. Sale lekcyjne zaplanowano na dwóch  kondygnacjach. Parter przewidziany jest dla przedszkolaków, dzieci z zerówki, będzie tam też jedna sala lekcyjna. Na pierwszym piętrze sal będzie siedem.

Całkowita powierzchnia szkoły to blisko 1500 mkw netto. Ale co ważne, jeśli w przyszłości szkoła okaże się za mała, dzięki modułowej technologii będzie ją można szybko rozbudować.

Gmina dysponuje już dokumentami, które otwierają drogę do realizacji inwestycji: programem funkcjonalno-użytkowym oraz projektem koncepcyjnym budowy szkoły. Zakłada on również zagospodarowanie terenu wokół szkoły. – Ponieważ część gruntów przy szkole należy do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wystąpiliśmy o ich przejęcie pod budowę boiska i placu zabaw – mówi burmistrz. Pytany o to, kiedy szkoła może zostać zbudowana, odpowiada, że w optymistycznej wersji, w nowym budynku pierwszy dzwonek mógłby zabrzmieć w roku szkolnym 2021/22.

inf.pras. Gmina Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 4 lipca 2020 21:28:20
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Malwina, Teodor

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij