Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Gmina Słubice pomoże szpitalowi - przeznaczy 350 tys zł. na zakup nowej karetki

Środa 12 września 2018 brak komentarzy

Dziś w Urzędzie Miejskim w Słubicach, burmistrz Tomasz Ciszewicz i prezes szpitala powiatowego w Słubicach Małgorzata Krasowska, podpisali umowę, dzięki której gmina przeznaczy 350 tys. zł na zakup nowej karetki dla szpitala. –

"To dla nas ogromna pomoc" – dziękowała burmistrzowi prezes szpitala.  

Obecna na spotkaniu Małgorzata Żukrowska - koordynatorka ratownictwa medycznego w słubickiej lecznicy, wyjaśniła, że będzie to karetka z "wyższej półki" - taka najlepszej jakości, z medycznym sprzętem dedykowana wyłącznie mieszkańcom gminy Słubice. Karetka będzie wyposażona m.in.:  nowoczesny defibrylator, który zastąpi dotychczas używany przestarzały już sprzęt. Co ważne będzie ważył ok. 8 kg. Obecnie stosowany defibrylator zmusza ratowników do dźwigania 20 kg urządzenia, co w przypadku konieczności zabrania z karetki większej ilości sprzętu, spowalnia akcję ratunkową. Karetka zostanie też wyposażona w krzesło na gąsienicach, które ułatwi transport chorego z wyższych pięter budynków. 

"Dziękuję radnym, że przychylili się do prośby o dofinansowanie zakupu karetki, bo bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest najważniejsze" – podkreślał burmistrz dodając, że od wielu lat gmina pomaga powiatowemu szpitalowi dofinansowując różne zakupy.

inf.pras. Gmina Słubice/oprac.wł.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 19 listopada 2019 0:39:15
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Seweryn, Paweł

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij