Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Gmina Rzepin z rekordowym dofinasoaaniem!

Wtorek 14 listopada 2017 brak komentarzy

Gmina Rzepin pozyskała rekordowe środki unijne – ponad 6,4 mln zł (planowany całkowity koszt projektu wynosi 12 478 738,68 zł) w ramach działania 4.3 Gospodarka Wodno-Ściekowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020.

Są to największe w historii pieniądze pozyskane dla Gminy Rzepin i będą przeznaczone na budowę kanalizacji, wodociągu oraz oczyszczalnie ścieków w Kowalowie, a także rozbudowę kanalizacji i wodociągu na ul. Kilińskiego, Łąkowej, Ogrodowej i Partyzanckiej w Rzepinie. Projekt ten będzie bardzo ważnym etapem w rozwiązaniu problemu gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Gminy.

Radość Rzepinian jest ogromna, bo w ramach przedmiotowego konkursu projekt otrzymał największe dofinansowanie w całym województwie lubuskim. Podkreślić trzeba, że to historyczny sukces całego rzepińskiego samorządu.

O te pieniądze magistrat w Rzepinie zabiegał już od dłuższego czasu. Ostatecznie dziś (14.11) Urzędu Miejskiego wpłynęła oficjalna informacja o przyjęciu do dofinansowania projektu pt.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Rzepin”. Na realizację projektu Gmina Rzepin pozyskała dokładnie 6 467 638,93 zł netto.

inf.pras Gmina Rzepin


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 16 października 2018 11:10:20
  • imieniny obchodzą:

    Florentyny, Ambrożego, Gawła

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij