Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Gmina Cybinka: Ruszył drugi etap przebudowy drogi powiatowej relacji Cybinka - Krzesin

Poniedziałek 14 maja 2018 brak komentarzy

Ruszył drugi etap przebudowy drogi powiatowej relacji Cybinka - Krzesin

Przedstawiciel firmy Eurovia Polska - Marcin Weryk podczas spotkania z Burmistrzem Cybinki - Markiem Kołodziejczykiem i Sekretarzem Gminy - Sebastianem Łukaszewiczem przekazał fantastyczną informację dla mieszkańców gminy Cybinka: dziś ruszyły prace przy remoncie 1,5 kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1248F relacji od drogi krajowej nr 29 do m. Kłopot od 7 + 980 do km 9 + 400. 

Jest to kolejny etap prac i kontynuacja wcześniejszego zadania wykonanego na odcinku 3,83 km zakończonego w 2017 r. W ramach drugiego etapu jezdnia będzie poszerzona z czterech do sześciu metrów, odbudowane będą przydrożne rowy, powstaną też perony autobusowe w Mielesznicy.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dobrej współpracy Burmistrza Cybinki i Zarządu Powiatu Słubickiego. W marcu br. burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk i starosta słubicki Marcin Jabłoński, wicestarosta Leopold Owsiak w obecności skarbników podpisali umowę dotyczącą współfinansowania przebudowy II etapu drogi powiatowej relacji Cybinka-Krzesin. 

Całkowita wartość inwestycji to 1. 242 340, 32 zł. Połowę tej kwoty Powiat pozyskał ze środków unijnych z programu „Rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Drugą połową podzielą się Gmina Cybinka z Powiatem Słubickim. Gmina Cybinka na realizację zadania udzieli Powiatowi ze swojego budżetu na rok 2018 dotacji w wysokości ok 350 tys. zł. Trwają rozmowy dotyczące wspólnej realizacji III etapu przebudowy drogi do miejscowości Kłopot.
Wykonawcą przedmiotowego zadania jest firma EUROVIA Polska S. A.

inf. pras. Gmina Cybinka


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 20 stycznia 2019 13:14:38
  • imieniny obchodzą:

    Fabian, Sebastian

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij