Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili narkotyki

Poniedziałek 6 maja 2019 brak komentarzy

Do zdarzeń doszło 1 i 2 maja.

1 maja, w trakcie kontroli pasażerów podróżujących autokarem rejsowym funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali jadącego do Polski 23-letniego obywatela Turcji. Cudzoziemiec w swoim bagażu podręcznym przewoził 8 porcji marihuany Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się, że ujawniona marihuana jest jego własnością. Narkotyk kupił na terenie Niemiec na własny użytek. Obywatel Turcji przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 800 zł. 

Natomiast 2 maja funkcjonariusze SG ze Świecka kontrolowali pasażerów autokaru jadącego w kierunku Niemiec. W trakcie kontroli dokumentów funkcjonariusze ujawnili u 21-letniego Polaka dwa woreczki strunowe z zawartością środka odurzającego w postaci marihuany o łącznej wadze 2,38 grama. Narkotyk schowany miał za paskiem od spodni.   
Mężczyzna oświadczył, że marihuanę kupił na własny użytek w klubie, jednak nie pamięta dokładnie gdzie bo był pod wpływem alkoholu. W chwili obecnej udawał się turystycznie do Amsterdamu. Polak przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 600 złotych.

Obaj mężczyźni muszą dodatkowo pokryć koszty postępowania sądowego.  

inf.pras. NOSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 stycznia 2020 12:59:14
  • imieniny obchodzą:

    Tatiana, Paweł, Miłosz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij