Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Ekumeniczna Droga Krzyżowa

Piątek 7 kwietnia 2017 brak komentarzy

Drodzy Mieszkańcy Frankfurtu i Słubic!

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Ducha Świętego w Słubicach wraz z Katolickie Centrum Studenckie zaprasza wszystkich wiernych na Drogę Krzyżową, która odbędzie się na ulicach Słubic i Frankfurtu.

Droga Krzyżowa odbędzie się 7 kwietnia. Zacznie się o 19.30 w kościele Mariackim we Frankfurcie, (zaraz po koncercie polsko-niemieckich chórów chłopięcych. Koncert rozpoczyna się o 18:00 w Kościele Mariackim we Frankfurcie nad Odrą - wstęp wolny, Zapraszamy) a zakończy się przy kościele św. Ducha w Słubicach.

Pierwsze pięć stacji Drogi Krzyżowej znajduje się po stronie niemieckiej, stacje od VI - do XIV znajdować się będą w Słubicach. 

Księża zapraszają do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo dla naszych miast, świadectwa naszej wiary i wspólnego, ekumenicznego nabożeństwa. 

Nad całością przemarszu czuwać będą służby straży granicznej, policji i straży miejskiej a także pogotowia ratunkowego.

W rozważaniach Drogi Krzyżowej można znaleźć część swojego życia i w modlitwie prosić Boga, aby pomógł nieść nasz życiowy krzyż. Nasze wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej, to również zaproszenie wszystkich, których spotykamy po drodze do wzięcia Krzyża i realizacji tego, co powiedział Chrystus: Kto chce pójść za mną, niech weźmie swój krzyż.

foto


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 19 czerwca 2019 5:52:57
 • imieniny obchodzą:

  Gerwazy, Protazy, Julianna

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  Danielheale: Hi! We are friends, looking for interesting and fun guys to meet, enjoy your time and have fun sex. We can be found on the website by clicking on our photo Or click the link...

  Wtorek 18 czerwca 2019

 • Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

  FlorM: Florida Georgia Line is my favourite country music band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. It's the reason I like to attend their shows. And -...

  Wtorek 11 czerwca 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij