Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Ekumeniczna Droga Krzyżowa

Piątek 7 kwietnia 2017 brak komentarzy

Drodzy Mieszkańcy Frankfurtu i Słubic!

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Ducha Świętego w Słubicach wraz z Katolickie Centrum Studenckie zaprasza wszystkich wiernych na Drogę Krzyżową, która odbędzie się na ulicach Słubic i Frankfurtu.

Droga Krzyżowa odbędzie się 7 kwietnia. Zacznie się o 19.30 w kościele Mariackim we Frankfurcie, (zaraz po koncercie polsko-niemieckich chórów chłopięcych. Koncert rozpoczyna się o 18:00 w Kościele Mariackim we Frankfurcie nad Odrą - wstęp wolny, Zapraszamy) a zakończy się przy kościele św. Ducha w Słubicach.

Pierwsze pięć stacji Drogi Krzyżowej znajduje się po stronie niemieckiej, stacje od VI - do XIV znajdować się będą w Słubicach. 

Księża zapraszają do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo dla naszych miast, świadectwa naszej wiary i wspólnego, ekumenicznego nabożeństwa. 

Nad całością przemarszu czuwać będą służby straży granicznej, policji i straży miejskiej a także pogotowia ratunkowego.

W rozważaniach Drogi Krzyżowej można znaleźć część swojego życia i w modlitwie prosić Boga, aby pomógł nieść nasz życiowy krzyż. Nasze wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej, to również zaproszenie wszystkich, których spotykamy po drodze do wzięcia Krzyża i realizacji tego, co powiedział Chrystus: Kto chce pójść za mną, niech weźmie swój krzyż.

foto


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 19 listopada 2019 1:51:29
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Seweryn, Paweł

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij