Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Dzień muzyki w bibliotece!

Środa 28 listopada 2018 brak komentarzy

W dniu 20 listopada 2018r. w oddziale dziecięcym biblioteki słubickiej rozgościły się instrumenty perkusyjne: bębny, shakery, dzwonki, zaklinacze deszczu i wiele innych, niezwykle tajemniczych instrumentów. A wszystko to dzięki Kamilowi!

Kamil Karmelita, słubiczanin, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu przygotował wspaniałe warsztaty perkusyjne, w których uczestniczyły dzieci słubickich przedszkoli („Jarzębinki” i „Misia Uszatka”) oraz dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach. Uczestnicy warsztatów mieli okazję nie tylko zobaczyć jak wyglądają instrumenty, ale także spróbować na nich zagrać. Prowadzący w zabawny sposób opowiadał historie dotyczące instrumentów i zachęcał wszystkich do wspólnego muzykowania. Na koniec spotkania muzyk pokazał profesjonalną grę na wybranych instrumentach. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem!

Celem spotkań organizowanych przez Kamila jest „zarażanie” dzieciaków radością z grania! I to w fantastyczny sposób mu się udaje! Czego dowodem, na koniec spotkania, były ogromne brawa, podziękowania i zapewnienie, że do grania na bębnach niektórzy z uczestników jeszcze powrócą.  Okazuje się, że rytm i muzyka drzemie w każdym z nas! 

Zespół BPMiG w Słubicach

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 5:03:58
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij