Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Dzieci z letnich półkolonii odwiedziły słubicką komendę

Poniedziałek 30 lipca 2018 brak komentarzy

W środę, 25 lipca br. w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje 2018” Komendę Powiatową Policji w Słubicach odwiedziły dzieci z letnich półkolonii zorganizowanych w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji . W ramach wizyty policjanci zapoznali odwiedzających z tajnikami swojej pracy oraz przypomnieli o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Dzieci z dużą ciekawością przyglądały się pracy oficera dyżurnego słubickiej Policji podczas wizyty na stanowisku kierowania. Goście obejrzeli pomieszczenia dla osób zatrzymanych i pokoje, w których pracują policjanci. Duże wrażenie na odwiedzających zrobił „Niebieski Pokój”, który służy do przesłuchiwania dzieci skrzywdzonych oraz strzelnica.

Działania te realizowane były w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie Bezpieczeństwo nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wiodącym tematem spotkania były zagrożenia wynikające z używania dopalaczy i innych środków odurzających. Policjanci przypomnieli swoim słuchaczom w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się podczas wakacyjnego wypoczynku. Omówili ABC pierwszej pomocy przedmedycznej. Rozmawiali także o zasadach korzystania z kąpielisk oraz poruszania się po drogach, zarówno pieszo jak i rowerem. Podczas spotkań został poruszony także temat zjawiska przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy.

Inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:26:04
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij