Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Dzieci z letnich półkolonii odwiedziły słubicką komendę

Poniedziałek 30 lipca 2018 brak komentarzy

W środę, 25 lipca br. w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje 2018” Komendę Powiatową Policji w Słubicach odwiedziły dzieci z letnich półkolonii zorganizowanych w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji . W ramach wizyty policjanci zapoznali odwiedzających z tajnikami swojej pracy oraz przypomnieli o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Dzieci z dużą ciekawością przyglądały się pracy oficera dyżurnego słubickiej Policji podczas wizyty na stanowisku kierowania. Goście obejrzeli pomieszczenia dla osób zatrzymanych i pokoje, w których pracują policjanci. Duże wrażenie na odwiedzających zrobił „Niebieski Pokój”, który służy do przesłuchiwania dzieci skrzywdzonych oraz strzelnica.

Działania te realizowane były w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie Bezpieczeństwo nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wiodącym tematem spotkania były zagrożenia wynikające z używania dopalaczy i innych środków odurzających. Policjanci przypomnieli swoim słuchaczom w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się podczas wakacyjnego wypoczynku. Omówili ABC pierwszej pomocy przedmedycznej. Rozmawiali także o zasadach korzystania z kąpielisk oraz poruszania się po drogach, zarówno pieszo jak i rowerem. Podczas spotkań został poruszony także temat zjawiska przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy.

Inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 10 grudnia 2018 17:44:36
 • imieniny obchodzą:

  Julia, Judyta, Daniel

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij