Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Dyżurny słubickiej policji otrzymał zgłoszenie - porwano mężczyznę

Wtorek 10 kwietnia 2018 brak komentarzy

Lubuscy policjanci błyskawicznie zareagowali na informację o porwaniu osoby w Siennie (pow. słubicki). Według świadka dwie osoby miały wciągnąć siłą mężczyznę do samochodu i odjechać. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. na terenie całego województwa rozstawiono posterunki blokadowe oraz ogłoszono alarm dla antyterrorystów i negocjatorów. Zaangażowano także funkcjonariuszy z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. W efekcie dzięki profesjonalnym działaniom policjantów już po 40 minutach zatrzymano podejrzanych.

W poniedziałek (9 kwietnia) po godzinie 19:00 dyżurny słubickiej Policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który miał być świadkiem porwania człowieka w miejscowości Sienna (pow. słubicki). Według jego relacji, mężczyzna prosił mieszkańców o podwiezienie samochodem. W pewnym momencie gdy wszedł na jedną z posesji, wbiegły za nim dwie osoby, które go pobiły i siłą wciągnęły do pojazdu marki Volkswagen Caddy i odjechały. Do działań błyskawicznie przystąpili policjanci powiatu słubickiego. Powiadomiony o tym zdarzeniu Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Jarosław Janiak zlecił utworzenie posterunków blokadowych na terenie całego województwa oraz ogłosił alarm dla antyterrorystów i policyjnych negocjatorów. W sprawę zaangażowali się mundurowi z wielu wydziałów oraz funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Niezwykle istotne były także działania operacyjne przeprowadzone przez kryminalnych. W efekcie dzięki informacji otrzymanej od mieszkanki Ośna Lubuskiego udało się namierzyć pojazd i zatrzymać podejrzanych około 40 minut po zdarzeniu. W Ośnie Lubuskim policjanci dotarli do Volkswagena Caddy, w którym znajdował się cztery osoby. Jedna z nich - 47-latek widząc mundurowych poinformował, że został wbrew jego woli wciągnięty do samochodu i porwany. Policjanci uwolnili go i zatrzymali dwóch mężczyzn (27 i 45 lat) oraz 26-letnią kobietę. Wszystkie te osoby zamieszkują teren województwa wielkopolskiego. Poszkodowany mężczyzna, który podczas tego zdarzenia był nietrzeźwy miał zostać także pobity, lecz nie posiadał poważniejszych obrażeń. Policjanci prowadzą wstępne czynności pod kątem pozbawienia wolności, pobicia oraz zmuszania do określonych zachowań. Ustalili także, że prawdopodobnym motywem działania tych osób mogły być łączące ich sprawy finansowe. Dodatkowo okazało się, że poszkodowany 47-latek jest poszukiwany przez Policję z województwa wielkopolskiego, w związku z czym także został zatrzymany. To kolejna sytuacja związana z porwaniem człowieka, w której dzięki profesjonalnej i skutecznej pracy lubuskich policjantów nie doszło do tragedii.

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

inf.pras: KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 13 grudnia 2018 13:26:20
 • imieniny obchodzą:

  Łucja, Otylia, Eugeniusz

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij