Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Dominika Podhajecka z nagrodą starosty!

Wtorek 15 maja 2018 brak komentarzy

Starosta słubicki - Marcin Jabłoński przyznał nagrodę Dominice Podhajeckiej. To w ramach lokalnego systemu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży szkół i placówek naszego powiatu.

Dominika Podhajecka jest zawodniczką Klubu Tenisowego SMECZ w Górzycy. To czołowa tenisistka Polski, która regularnie od 2017 r. jest powoływana do kadry Polski SKRZATEK U 12. Jest dumą naszego powiatu, województwa oraz makroregionu (lubuskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie i wielkopolskie). Aktualnie jest (kolejny raz!) mistrzynią województwa do lat 12 w grze indywidualnej oraz mistrzynią w grze podwójnej (wcześniej również jako 11-latka ze starszym rocznikiem).

Teraz jest najwyżej sklasyfikowaną tenisistką województwa lubuskiego na listach Polskiego Związku Tenisowego, biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe. Prześcignęła nawet chłopców.  

To czterokrotna wicemistrzyni Polski Krasnalek z Puszczykowa i Piotrkowa Trybunalskiego. Zwyciężczyni wielu elitarnych turniejów na terenie całej Polski w kategorii „Tenis” 10, m. in. w Warszawie, Katowicach (KID’S CUP o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, imprezę towarzyszącą turniejowi WTA BNB Paribas Katowice Open z udziałem Agnieszki Radwańskiej), Poznaniu, Puszczykowie, Chodzieży, Szczecinie i Zielonej Górze.

Bezapelacyjna zwyciężczyni 7 Turnieju TALENTINO DOSE HALLEN CUP w Wusterhausen – Niemcy.  

Wicemistrzyni elitarnego turnieju ALGIDA CUP 2014 w Poznaniu, II miejsce w turnieju ,,Masters Regionalny’’ (CT Arena Poznań) z cyklu KIA CUP o Rakietę Karoliny Woźniackiej. II miejsce w plebiscycie Gazety Lubuskiej w województwie lubuskim w kategorii sportowców wyłonionych ze zwycięzców wszystkich powiatów (najmłodszy w historii tych plebiscytów laureat).

Dominika wielokrotna zwyciężała różnorodne turnieje w powiecie słubickim.

Dominika pomimo swoich obowiązków sportowych, częstych wyjazdów, zgrupowań jest również wzorową uczennicą z fantastyczną średnią ocen 5,91 klasy V Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Rzepinie.

Inf.pras Starostwo Powiatowe w Słubicach/oprac. wł.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 20 stycznia 2019 13:20:34
  • imieniny obchodzą:

    Fabian, Sebastian

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij