Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Dni Cybinki - jaki jest przepis na sukces?

Poniedziałek 5 czerwca 2017 3 komentarze

Takich tłumów Cybinka nie widziała od dawna. Moc zabaw, atrakcji i koncertów przyciągnęła tłumy.

Byliśmy w Cybince przekonać się na własne oczy, jak sprawdzi się idea święta z Disco Polo w tle i to co zobaczyliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Gospodarze zadbali o wszystko, nie przewidzieli jednego - tłumów, które zakorkują Cybinkę niczym Nowy Jork w godzinach szczytu. Wjechać lub wyjechać z Cybinki w porze wieczorowej niemal graniczyło z cudem, a ilość dostępnego miejsca parkingowego topniała w oczach.

Chcieliśmy porozmawiać z sekretarzem gminy Cybinka, Sebastianem Łukaszewiczem ale rzucił nam w locie, że jest na placu boju już od wczesnych godzin porannych i właśnie biegnie na odprawę służb aby omówić kwestie porządkowe i zabezpieczenie tak wielkiej imprezy.

VIDEO: Tak się bawiliście:

Gmina stanęła na wysokości zadania, dzieciom zagwarantowano mnóstwo darmowych atrakcji, były skakańce-dmuchańce, wieża wspinaczkowa,  kto chciał, mógł poczuć zapach prawdziwego offroadu i przejechać się dżipem po błotnistych wertepach, były także liczne zabawy i konkursy. Dla festynowiczów gmina przygotowała kilka dużych namiotów krytych, podzielono teren na sekcje gastronomiczne i zabawowe a wszystko to dało pozytywny efekt w odbiorze tej imprezy.

“Nikt się nie spodziewał, że tyle ludzi zjedzie do Cybinki na disco polo, niby nikt nie słucha a wszyscy tu są - komentowali to głośno i radośnie mieszkańcy Cybinki. A Telewizja Polska wykorzystała ten fakt i postanowiła nakręcić dokument podczas Dni Cybinki o fenomenie polskiej sceny disco.

Marek Kołodziejczyk - burmistrz Cybinki chodził po polu festynowych zmęczony ale i zadowolony: “Postawiliśmy przed sobą bardzo duże wyzwanie logistyczne organizując Dni Cybinki w takiej formie jak w tym roku. Dla mnie to po części osobisty sukces, ponieważ mieszkańcy naszej gminy byli bardzo zadowoleni a i frekwencja dopisała. Mnóstwo gości odwiedziło naszą Cybinkę, bardzo się z tego ciesze.

Pytany przez nas, co szykuje na następny rok dyplomatycznie odpowiedział “Tym festiwalem w Cybince pokazaliśmy, że potrafimy organizować imprezy na dobrym poziomie, w następnym roku zapewne też zaskoczymy naszych mieszkańców. Teraz może być już tylko lepiej”

foto: Gmina Cybinka/Anna Dziełak


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 0:27:44
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij