Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Czytelnia na tarasie słubickiej biblioteki

Wtorek 28 sierpnia 2018 brak komentarzy

Biblioteka słubicka stara się sprostać oczekiwaniom mieszkańców, swoich czytelników i użytkowników. Chce tworzyć przyjazną przestrzeń dla tych, którzy ją odwiedzają.W związku z tym biblioteka rozpoczęła kolejny etap modernizacji, tym razem przyszedł czas na taras.. Na ten cel przyznano dotację celową z lokalnego samorządu w wys. 60 tys. zł.
Do tej pory wykonano częściowe zadaszenie nad tarasem, z aluminium i poliwęglanu.   Wkrótce zamontowane zostaną również automatyczne żaluzje fasadowe, które będą chronić od wiatru i nadmiaru ciepła.
Już teraz można korzystać z tarasu Letniej Czytelni, zasiąść w wygodnych fotelach z kolorowymi poduszkami i kocykami. W zaciszu wśród zieleni poczytać gazetę, książkę. Na tarasie można również bezpłatnie i bez limitu korzystać z internetu dzięki wi-fi.
Kolejnymi etapami modernizacji będą  remont i  naprawa  samego tarasu, prace ogrodnicze - równanie terenu i nasadzenia. Przy tarasie  powstanie piękny ogród biblioteczny wraz z  Czytelnią. 

Powstałe miejsce ma służyć czytelnikom i użytkownikom słubickiej biblioteki. Będzie można odpocząć tam na leżakach, hamakach, z książką lub gazetą w ręku, wypić kawę, zjeść ciastko, a wszystko to w otoczeniu zieleni, kwiatów, w promieniach słońca lub w cieniu drzew. Działania te upiększą nie tylko teren przy książnicy, ale także tę część miasta. Będzie ładniej i przyjemniej. Zakończenie prac modernizacyjnych przy  bibliotece przewidywane jest na wiosnę przyszłego roku.

A już teraz słubicka biblioteka serdecznie zaprasza do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i skorzystania z Letniej Czytelni. 

Zespół BPMiG w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 2:15:02
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij