Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Cybinka gospodarzem tegorocznego święta plonów!

Piątek 7 kwietnia 2017 brak komentarzy

Impreza odbędzie się 3 września.

Gospodarzem tegorocznego Wojewódzkiego Święta Plonów będzie Cybinka. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd województwa. Święto Plonów jest pięknym tradycyjnym obrzędem ludowym, bogatym w symbolikę misternie wykonanych wieńców i okazałych bochnów chleba – wieńczącym coroczny, ogromny trud wszystkich pracujących na roli. Impreza odbędzie się 3 września br.

W ramach tej imprezy ważnym elementem jest część artystyczna, w której prezentowane jest widowisko obrzędowe oraz repertuar lokalnych zespołów i grup śpiewaczych. Święcie towarzyszy również Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, którego celem jest kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi oraz wzbogacenie ludowego charakteru tradycyjnego święta plonów, którego symbolem jest bochen chleba i wieniec dożynkowy.

W ramach tego przedsięwzięcia organizowane są również stoiska  informacyjne podmiotów i organizacji działających na rzecz rolnictwa oraz stoiska twórców ludowych i producentów żywności tradycyjnej.

Lubuskie Święto Plonów daje możliwość zaprezentowania szerokiej gamy produktów regionalnych, barwnej kultury i tradycji, a także malowniczej turystyki wiejskiej.

źródło


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 4 lipca 2020 19:59:08
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Malwina, Teodor

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij