Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Cybinka: Prowadził traktor będąc pod wpływem alkoholu, nie zatrzymał się do kontroli, zaczął uciekać...

Środa 3 czerwca 2020 brak komentarzy

Dobra znajomość swojego rejonu i jego rozpoznanie oraz relacje z mieszkańcami, to cechy którymi powinien charakteryzować się każdy dzielnicowy. Niewątpliwie posiadają je policjanci z Posterunku Policji w Cybince asp.szt. Adam Tomaśko oraz mł.asp. Rafał Pomocka. Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego 60-latka, który jadąc ciągnikiem rolniczym nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz 64-latka, który jechał samochodem na aktywnym, sądowym zakazie.

Dzięki skutecznej pracy dzielnicowych z Posterunku Policji w Cybince doszło do zatrzymania 60-letniego mieszkańca gminy Cybinka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów policjanci wyprzedzili ciągnik, a następnie zmusili uciekiniera do zatrzymania pojazdu. Okazało się, że kierowca jechał ciągnikiem nie tylko łamiąc sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ale też jechał nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma blisko promil alkoholu w organizmie i w takim stanie wsiadł za kierownicę.  Również dzięki skutecznemu rozpoznaniu środowiska lokalnego przez cybińskich policjantów, przed sąd trafi 64-letni kierowca fiata. Mieszkaniec powiatu słubickiego kierował pomimo wydanego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do kwietnia 2022 roku.

Dzielnicowy to funkcjonariusz, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest zatem, aby każdy mieszkaniec wiedział szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

Informacje dotyczące dzielnicowych i poszczególnych rejonów dzielnicowych uzyskać można również bezpośrednio na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Słubicach w zakładce „ DZIELNICOWI”.

Inf.pras KPP Słubice

zdjęcie poglądowe/archiwalne


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 4 lipca 2020 21:07:21
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Malwina, Teodor

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij