Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

„Chrzest Polski w moich oczach” - konkurs plastyczny z okazji Państwowego Święta Chrztu Polski

Poniedziałek 11 marca 2019 1 komentarz

Chrzest Polski to kluczowe wydarzenie w dziejach naszego Narodu i Państwa. Poza wymiarem religijnym miał również wymiar strategiczny i polityczny. Dzięki niemu nasza Ojczyzna dołączyła do rodziny chrześcijańskiej, narodów europejskich, do kręgu cywilizacji Zachodniej Europy. Bez tego wydarzenia trudno sobie wyobrazić naszą kulturę i tożsamość.

Jest to pierwszy tego rodzaju konkurs powiązany ze Państwowym Świętem Chrztu Polski. Konkurs ten skierowany jest do dzieci szkół podstawowych naszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej  Celem konkursu jest upamiętnienie tego ważnego wydarzenia religijno-historycznego jakie miało miejsce 14. kwietnia 966 r. poprzez rozbudowanie i pogłębienie wrażliwości poczucia więzi narodowej i przynależności do 1000 letniej historii Polski, której początek było wszczepienie naszych przodków do wiary chrześcijańskiej. 

Wykorzystując odpowiednie formy dotarcia z tą rocznicą do świadomości  naszego najmłodszego pokolenia, w dobie kruszenia podstaw, na których zbudowany jest nasz byt narodowy i państwowy, w dobie niepewności i obawy o naszą przyszłość, o jutro przyszłych pokoleń Polaków, powinniśmy dbać i kultywować postawy patriotyczne. Temu celowi ma służyć ww. konkurs plastyczny.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dwóch etapach – pierwszy na szczeblu szkół i placówek  oświatowo – wychowawczych, drugi etap finałowy na poziomie diecezji.

  1. Organizator;

Bractwo Szkaplerza św. Michała Archanioła, Parafia pw. Ducha Świętego w Słubicach,    ul. Wojska Polskiego 140, 69-100 Słubice. (https://www.facebook.com/parafiaslubice/).

Patronat medialny: NaszeSlubicePL

więcej w załącznikach:


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 21 stycznia 2020 12:00:45
  • imieniny obchodzą:

    Agnieszka, Inez, Jarosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij