Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Budzi się wiosna - budzą sie Mali Wolontariusze 2018 - akcja społeczna na rzecz Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo w Słubicach [FOTO] [VIDEO]

Środa 21 marca 2018 brak komentarzy

Wielkie poruszenie już od samego rana towarzyszyło dzieciom z Przedszkola Samorządowego nr 2 “Pinokio” w Słubicach. Cel był znany - pomagamy!

Akcję rozpoczęli rodzice maluchów, wrzucając swój grosik do puszki, następnie po krzepiącym śniadaniu wszystkie grupy wyruszyły w miasto.

Mali Wolontariusze odwiedzili Urząd Miejski, Starostwo, ZUS, Szkoły i inne instytucje. Starszej grupie udało się dotrzeć z puszką Hospicjum aż na Duży Bazar. Kupcy nie szczędzili grosza a i same dzieci nie ukrywały radości, że one też potrafią pomagać.

Do akcji na rzecz Hospicjum włączyły się przedszkola z terenu powiatu słubickiego, oprócz wspomnianego wcześniej Przedszkola Samorządowego nr 2 “Pinokio” inicjatywę wspomogły również: Przedszkole Samorządowe nr 3 “Miś Uszatek”, Przedszkole Samorządowe nr 1 “Jarzębinka” w Słubicach, Przedszkole Samorządowe nr 3 “Jarzębinka” w Rzepinie, Niepubliczne Przedszkole “Kraina Radości” w Słubicach, Przedszkole Samorządowe nr 4 “Krasnal Hałabała” w Słubicach oraz Bajkowe Przedszkole w Cybince

Dochód z akcji przeznaczony zostanie na potrzeby Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo.

A jakie potrzeby ma Hospicjum? Zapytaliśmy prezesa - Przemysława Szewielińskiego:

Hospicjum zebrane środki przeznacza przede wszystkim na zakup specjalistycznych łóżek. Łóżka takie zawozimy do domu pacjenta, na miejscu je składamy, instruujemy rodzinę, jak należy zajmować się chorym, jak go pielęgnować. Najczęściej łóżka te wyposażamy w specjalistyczny materac antyodleżynowy wraz ze specjalnym stolikiem. Na tę chwilę brakuje nam właśnie tych specjalistycznych stolików i zapewne na ten cel przeznaczymy zebrane w tegorocznej akcji pieniądze.

W ubiegłym roku udało się zebrać do puszek hospicjum ponad 11 tysięcy. Możliwe, że w tym roku uda się przekroczyć tą kwotę - dodaje Przemysław Szewieliński.

Czy dojdzie do pobicia zeszłorocznego rekordu? 

Trzymamy kciuki!

Zapis relacji "NA ŻYWO"


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 6:37:37
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij