Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Konstytucji 3 Maja, Mieszka I i Jagiełły?

Poniedziałek 15 października 2018 brak komentarzy

Słubcki magistrat poinformował dzisiaj, że istnieje szansa, aby sygnalizacja świetlna pojawiła się na skrzyżowaniu ulic: Konstytucji 3 Maja, Mieszka I i Jagiełły. O taki stan rzeczy od dawna zabiegali mieszkancy ww. ulic a także osoby tamtędy przejeżdzające.

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Slubicach:

Informujemy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontuje lada moment sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic: 1 Maja, Folwarcznej i Sportowej. To wynik porozumienia z gminą, która już kilka lat temu przebudowała to skrzyżowanie łącznie z poszerzeniem ulicy Folwarcznej i budową tam oświetlenia. Samorząd zapłacił też za wykonanie dokumentacji technicznej związanej z montażem sygnalizacji. 

Jak przypomina burmistrz Tomasz Ciszewicz sygnalizacja na tej drodze już kiedyś działała, ale zmieniły się przepisy i GDDKiA musiała ją wyłączyć. Teraz można do tego wrócić, bo obecne przepisy już na to pozwalają. - Na tym jednak nie koniec - podkreśla burmistrz i dodaje, że po przeanalizowaniu tematu jest za tym, żeby światła pojawiły się też na skrzyżowaniu ulic: Konstytucji 3 Maja, Mieszka I i Jagiełły. Chce, żeby w przyszłym budżecie znalazły się pieniądze na wykonanie projektu. Z pracami będzie trzeba poczekać do przebudowy ul. Mieszka I. Gmina ma to w planach, ale musi poczekać do czasu, gdy Zakład Usług Wodno-Śckiekowych wybuduje w jezdni kanalizację sanitarną. Jest to część dużego projektu realizowanego obecnie przez spółkę, który ma się zakończyć w 2020 roku. W budżecie na przyszły rok miałyby też się znaleźć pieniądze na wykonanie projektu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu: Narutowicza, Rzepińskiej i Nocznickiego. Decyzja zapadnie po tym, gdy zostaną przeanalizowane możliwości lokalizacji w tym miejscu sygnalizacji.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 5:05:58
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij