Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Barbara Weiser-Lada odznaczona Honorową Odznaką za Zasługi dla Województwa Lubuskiego

Wtorek 18 września 2018 brak komentarzy

Jak informuje na swoim fejsbukowym fanpejdzu - Maria Jaworska - radna Sejmiku Województwa Lubuskiego - 17 września Sejmik podjął uchwałę w sprawie nadania Barbarze Weiser-Ladzie "Odznaki Honorowej za Zasługi Województwa Lubuskiego".

Oto treść uzasadnienia do Uchwały:

"Dr Barbara Weiser-Lada jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, studiów podyplomowych emisji głosu oraz chórmistrzostwa Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2001 r. uzyskała tytuł naukowy doktora Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Pracę pedagogiczną rozpoczęła jako nauczyciel wychowania muzycznego w Szkole Podstawowej Nr 3 w Słubicach w 1984r., później przez 23 lata była dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach. Obecnie pracuje w Stowarzyszeniu "Po prostu" z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną jako dyplomowany muzykoterapeuta.

Przez lata swojej aktywności zawodowej, z ogromnym zaangażowaniem pracuje na rzecz środowiska kulturalnego w Słubicach, w Polsce i za granicą. Jest prezesem Słubickiego Towarzystwa Muzycznego.

W roku 1991r. założyła międzynarodowy Kameralny Chór Adoramus. Występy chóru uświetniają lokalne uroczystości państwowe, patriotyczne, kościelne, jubileuszowe np. Święto Niepodległości, Ogólnopolski Zjazd Szkół Herbertowskich, Inaugurację Roku Akademickiego. W 1998r. zainicjowała Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Musica Autumna", który od tego czasu odbywa się każdego roku".

Gratulacje Pani Basiu!

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 28 stycznia 2020 16:44:01
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij