Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Barbara Weiser-Lada odznaczona Honorową Odznaką za Zasługi dla Województwa Lubuskiego

Wtorek 18 września 2018 brak komentarzy

Jak informuje na swoim fejsbukowym fanpejdzu - Maria Jaworska - radna Sejmiku Województwa Lubuskiego - 17 września Sejmik podjął uchwałę w sprawie nadania Barbarze Weiser-Ladzie "Odznaki Honorowej za Zasługi Województwa Lubuskiego".

Oto treść uzasadnienia do Uchwały:

"Dr Barbara Weiser-Lada jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, studiów podyplomowych emisji głosu oraz chórmistrzostwa Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2001 r. uzyskała tytuł naukowy doktora Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Pracę pedagogiczną rozpoczęła jako nauczyciel wychowania muzycznego w Szkole Podstawowej Nr 3 w Słubicach w 1984r., później przez 23 lata była dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach. Obecnie pracuje w Stowarzyszeniu "Po prostu" z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną jako dyplomowany muzykoterapeuta.

Przez lata swojej aktywności zawodowej, z ogromnym zaangażowaniem pracuje na rzecz środowiska kulturalnego w Słubicach, w Polsce i za granicą. Jest prezesem Słubickiego Towarzystwa Muzycznego.

W roku 1991r. założyła międzynarodowy Kameralny Chór Adoramus. Występy chóru uświetniają lokalne uroczystości państwowe, patriotyczne, kościelne, jubileuszowe np. Święto Niepodległości, Ogólnopolski Zjazd Szkół Herbertowskich, Inaugurację Roku Akademickiego. W 1998r. zainicjowała Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Musica Autumna", który od tego czasu odbywa się każdego roku".

Gratulacje Pani Basiu!

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 13 grudnia 2018 13:26:55
 • imieniny obchodzą:

  Łucja, Otylia, Eugeniusz

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij