Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Areszt i 18 zarzutów kradzieży - obserwowali swoje ofiary, kradli karty płatnicze i wypłacali pieniądze

Wtorek 3 grudnia 2019 brak komentarzy

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi parze podejrzanej o kradzieże kart bankowych i przy ich użyciu włamania na konta powodując straty w łącznej kwocie ponad 14 tysięcy złotych. Policjanci udowodnili 48-latce i 36-latkowi popełnienie co najmniej 18 tego typu przestępstw. Sąd Rejonowy w Słubicach w stosunku do zatrzymanych zastosował trzy miesiące aresztu.

Pod koniec października do słubickiej komendy zaczęły napływać informacje o kradzieżach kart bankowych oraz włamaniach na konta. Jak ustalili śledczy, z kont pokrzywdzonych osób znikały duże sumy pieniędzy oraz dokonywane były płatności przy ich użyciu. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na ponad 14 tysięcy złotych. W kilku przypadkach złodziejom nie udało się pobrać pieniędzy. Sposób działania przestępców za każdym razem był podobny. Typowali oni swoje ofiary wcześniej je obserwując, później robili „zamieszanie’’ przy kasie, na końcu dokonując kradzieży karty płatniczej.

Dzięki intensywnej pracy i zaangażowaniu słubickich kryminalnych w piątek (29 listopada) udało się zatrzymać 48-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę – obywateli Rumunii. Zatrzymana para decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Mundurowi ustalili, że sprawcy działali na stacjach benzynowych oraz w marketach. Zatrzymanym policjanci przedstawili 18 zarzutów. Podejrzanym zarzuca się kradzież kart bankowych, kradzież pieniędzy z kont pokrzywdzonych za pomocą skradzionych kart, usiłowanie kradzieży pieniędzy z kont, a także dokonywanie płatności w sklepach za pomocą tych kart. Obywatele Rumuni zostali aresztowani na trzy miesiące i za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem - grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat pozbawienia wolności.

Inf.pras KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 8:08:59
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij