Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Aktywny Kalendarz Adwentowy 2019

Środa 4 grudnia 2019 brak komentarzy

Urząd MIejski w Słubicach tradycyjnie, od 1 do 24 grudnia, zaprasza mieszkańców Dwumiasta Słubice-Frankfurt do udziału w spotkaniach organizowanych w ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego. Wspólne kolędowanie, robienie bożonarodzeniowych ozdób, koncert chórów, mikołajkowy bieg, pieczenie i dekorowanie pierników… to tylko niektóre propozycje.

Każdego dnia do Bożego Narodzenia mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzać czas w oczekiwaniu na święta. W najbliższą niedzielę, 1 grudnia o 14.00, zapraszamy dzieci do bajkowego lasu, w którym będzie można posłuchać bajek, pośpiewać, porozwiązywać zagadki i zajrzeć do domu czarownicy. Las „wyrośnie” w polsko-niemieckim miejscu spotkań przy Slubicer Str. 8, a organizatorem tego magicznego popołudnia jest spółka ARLE.

W poniedziałek o 16.00 warto zajrzeć do hali koncertowej, gdzie będzie można poznać i pośpiewać polskie i niemieckie kolędy. 
Program na kolejne dni jest także bardzo interesujący. Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w sobotę 7 grudnia na rodzinny bieg mikołajkowy, a 9 grudnia, o 15.00, w ewangelickiej salce parafialnej przy Friedrich-Ebert Str. 53, muzykowanie z chórem gospel Heavenly Voices i słubickim Adoramusem.

Tradycyjnie, 19 grudnia o 18.00 w Kościele Mariackim we Frankfurcie, mieszkańcy Dwumiasta spotkają się na śpiewaniu kolęd, a 24 grudnia o 22.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach odbędzie się wspólna pasterka.

Szczegółowy program z informacjami o wszystkich wydarzeniach odbywających się w ramach tegorocznego Aktywnego Kalendarza Adwentowego znajdziecie Państwo w załączniku. 

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Organizatorzy: Dwumiasto Słubice-Frankfurt nad Odrą, frankfurcka spółka ARLE, Duszpasterstwo Akademickie „Parakletos” w Słubicach, Quartiersmanagement Frankfurt (Oder), Wohnungswirtschaft Frankfurt (Oder), samorząd studencki AStA.

KALENDARZ DO POBRANIA -  TUTAJ

inf.pras. UM Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 28 stycznia 2020 1:01:53
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij