Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Akademia Młodego Leśnika w trasie

Czwartek 5 lipca 2018 brak komentarzy

W ostatni weekend odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika, prowadzonej przez Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie. Oto relacja wraz z fotogalerią, którą dostaliśmy od koordynatora Akademii Damiana Utrackiego. Dziękujemy!

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch wypraw, także tym razem dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja. Było blisko 50 uczestników,a swoimi rowerami pokonali trasę: Rzepin – lądowisko leśne – Nowy Młyn – szkółka leśna – Nowy Młyn – dąb Piast – Rzepin. Głównym tematem wyprawy była ochrona przeciwpożarowa lasu oraz działalność szkółki leśnej.Pierwszy dłuższy postój odbył się na lądowisku leśnym znajdującym się pomiędzy Rzepinem a Nowym Młynem. To właśnie tam uczestnicy oprowadzani przez Annę Gandecką z Nadleśnictwa Rzepin dowiedzieli się, jak działa system monitorowania okolicznych lasów i ich ochrona przeciwpożarowa. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz sprzętu pożarniczego i funkcjonowania wozu strażackiego. Dzięki Ryszardowi Rybowiakowi każdy chętny mógł skorzystać z przejażdżki wozem strażackim. Serdeczne podziękowania składamy panu pilotowi, który opowiedział nam o samolocie „Dromader”, stacjonującym na lądowisku i biorącym udział w akcjach gaśniczych. Dzieci mogły z bliska zobaczyć, jak wygląda kabina pilota. Na zakończenie tej części wycieczki na uczestników czekały zajęcia sportowe m.in. bieg w workach, przeciąganie liny czy rzut do celu. 

Z lądowiska uczestnicy udali się do drugiego ważnego punktu wyprawy, tzn. szkółki leśnej w Nowym Młynie. Tutaj nie zabrakło ogniska z poczęstunkiem. 
Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę, 23 września, podczas którego wybierzemy się na wspólne zbieranie darów natury (grzyby, kasztany, żołędzie) oraz poznamy tematykę dotyczącą dokarmiania zwierzyny.

Bezpośredni kontakt i więcej informacji u Damiana Utrackiego – 608 750 175 / damian_utracki@op.pl

inf. pras/ foto: Damian Utracki / powiat słubicki


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:21:20
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij