Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

Niedziela 22 września 2019 brak komentarzy

Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” w SOSW w Słubicach, było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Idea rozumiana jest jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

20 września uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach
zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto prezentacją multimedialną i pogadanką ze wszystkimi uczniami. 

Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, solidnie włączyli się do akcji posprzątali wskazany teren koło szkoły i posegregowano odpowiednio pozbierane odpady. Akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. 

Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

 

 

Organizatorzy: M.Guźniczak,A.Kobyłecka, J.Pusz 

dziękują wszystkim za włączenie się do tegorocznej akcji „Sprzątania Świata” w szkole SOSW.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 24 lutego 2020 3:49:34
  • imieniny obchodzą:

    Maciej, Bogusz, Modest

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij