Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

7-osobowa rodzina Rosjan przymusowo musi opuścić terytorium RP. Zatrzymali ich funkcjonariusze SG w Świecku

Wtorek 9 stycznia 2018 brak komentarzy

Siedmioosobową rodzinę obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, która nadużyła procedury uchodźczej oraz nie wykonała decyzji o zobowiązaniu do opuszczenia naszego kraju, zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku.

Wczoraj (08.01.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali 7-osobową rodzinę obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. W wyniku dokonanych sprawdzeń okazało się, że cudzoziemcy nadużyli procedury uchodźczej oraz nie wykonali decyzji zobowiązującej ich do opuszczenia naszego kraju. Cudzoziemcy złożyli wnioski o objęcie ich ochroną międzynarodową i nielegalnie przekroczyli polsko-niemiecką granicę. Zgodnie z przepisami osoba ubiegająca się o przyznanie ochrony międzynarodowej po złożeniu wniosku powinna we wskazanym miejscu oczekiwać na rozpatrzenie wniosku przez Szefa Urzędu do spraw Cudzoziemców i nie może opuszczać Polski. Po przekazaniu ich przez stronę niemiecką, cudzoziemcy otrzymali ostateczną decyzję Szefa Urzędu ds. Cudzoziemców o odmowie nadania statusu uchodźcy i odmowie udzielenia ochrony uzupełniającej, zgodnie z którą powinni opuścić terytorium naszego kraju, czego nie uczynili. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Łodzi, której Komendant zobowiązał ich do powrotu. Zamiast wyjechać, ponownie nielegalnie przekroczyli granicę i udali się do Niemiec.

W związku z faktem, iż cudzoziemcy uchylali się od wykonania obowiązków określonych w decyzji zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w celu przymusowego wykonania decyzji. Obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej zostaną pod konwojem doprowadzeni do przejścia granicznego. 

Inf.pras. Nadodrzański Oddział Straży Graniczej


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 25 września 2018 6:05:32
  • imieniny obchodzą:

    Aurelia, Władysław, Kamil

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij