Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

60 miejsc czeka na nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej. Sprawdź gdzie można złożyć dokumenty

Piątek 24 stycznia 2020 brak komentarzy

W tym roku Nadodrzański Oddział przyjmie w swoje szeregi 60 nowych funkcjonariuszy. W Nadodrzańskim Oddziale trwa cały czas nabór do służby. Chętni mogą składać dokumenty w Krośnie Odrzańskim, Poznaniu, Wrocławiu i Zgorzelcu.

Złożenie dokumentów po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny pod nr tel. 68 358 22 04, 68 358 23 26 lub elektronicznie nabor.noosg@strazgraniczna.pl. możliwe jest w każdy pierwszy wtorek miesiąca w Placówce SG we Wrocławiu-Strachowicach. Natomiast w Poznaniu dokumenty można złożyć w każdy drugi wtorek miesiąca. Dla osób chcących złożyć dokumenty w Zgorzelcu zarezerwowany został każdy trzeci wtorek miesiąca. Natomiast w pozostałe dni, dokumenty można dostarczyć do Komendy Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim.

Wszystkie niezbędne dla kandydatów informacje oraz dokumenty znajdują się na stronie internetowej www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl.

Na niewątpliwą atrakcyjność służby w Straży Granicznej wpływa możliwość udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii, we Włoszech, na Litwie) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. w Macedonii czy Grecji.

Służba w Straży Granicznej daje również możliwość współpracy międzynarodowej i pełnienia służby w patrolach polsko-niemieckich np. we Wspólnych Polsko – Niemieckich Placówkach w Świecku i w Ludwigsdorfie, a także w Polsko - Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku. 

Służba w Straży Granicznej to także służba stabilna, stała, ciekawa i satysfakcjonująca, która  pełniona jest w młodych, dynamicznych zespołach. Służba w Straży Granicznej daje możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej. To także duże perspektywy rozwoju zawodowego, jak również możliwość wyboru specjalizacji (np. przewodnik psa służbowego, ekspert do spraw fałszerstw dokumentów, specjalista do spraw migracji, pirotechnik czy funkcjonariusz Zespołu Interwencji Specjalistycznych na lotnisku). Służba w Straży Granicznej to także atrakcyjne wynagrodzenie minimum 3 750 zł. na rękę, prawa emerytalne po 25 latach służby, nagrody roczne, motywacyjne i jubileuszowe.

Od kandydatów na funkcjonariusza SG wymagane jest m.in. by posiadał wyłącznie polskie obywatelstwo, nie był karany sądownie, miał co najmniej średnie wykształcenie - matura nie jest wymagana. Ważne by kandydat posiadał odpowiednią wiedzę ogólną, zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

inf.pras. NSOG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 7:23:02
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij