Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

1 czerwca - transgraniczny Dzień Dziecka na placu Bohaterów

Czwartek 24 maja 2018 brak komentarzy

1 czerwca gmina Słubice organizuje po raz drugi transgraniczny polsko-niemiecki Dzień Dziecka.

Czy w tym roku będzie raczyć dzieci?

Darmowe lody, popcorn i wata cukrowa, a do tego mała zagroda ze zwierzętami, strzelanie laserowymi pociskami, pokaz sztuki cyrkowej, nauka tańca, gaszenie pożaru, a na koniec koncert Roksany Węgiel, zwyciężczyni The Voice Kids Poland. To tylko część atrakcji dla mieszkańców Dwumiasta, które zostały przygotowane przez gminę w ramach projektu Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą i Słubice.

Zapraszamy od 14.00 do 19.00 wtedy to plac Bohaterów zamieni się w wielkie festynowe miasteczko, nad którym unosić się będą bańki mydlane.

Co jeszcze będzie czekać na naszych milusińskich?

Na placu stanie fotobudka pełna różnych akcesoriów do przebrania dla dzieci (maski, stroje itp.)  W budce będzie można się przebrać i wykonać zdjęcie na pamiątkę.

Nie zabraknie też dmuchańców do zjeżdżania, będzie można wejść do wielkiej kuli toczącej się po trawie, zajrzeć do zagrody z królikami, kozami i kurami, starsze dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w tańcu towarzyskim i nowoczesnym.  

Kto lubi konkursy sportowe już dziś może szykować formę, bo Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje masę różnych  sprawnościowych konkurencji. Do ruchu zachęcać też będzie m.in. grupa Fun-atycy, która uprawia sztukę cyrkową.

W organizację tegorocznego Dnia Dziecka włączył się po raz pierwszy Zakład Usług Wodno-Ściekowych. W namiocie ZUWŚ najmłodsi będą mogli m.in. pokolorować narysowane na papierze kropelki wody, robić bańki mydlane, na dużej tablicy oznakować pieczątkami z obrazkiem "buźki" dużą kroplę wody. Raz na godzinę będzie również mini pokaz filtrowania wody. Oczywiście na stoisku słubickich wodociągów nie zabraknie też wody dla mieszkańców. Najmłodszych uczyć też będziemy zasad bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Pomogą nam w tym: Straż Miejska, Straż Pożarna, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Graniczna i ratownicy medyczni z firmy Marka Walczaka.  


(foto: Joanna Korbus)


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 13 grudnia 2018 13:29:53
 • imieniny obchodzą:

  Łucja, Otylia, Eugeniusz

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij